Pasja gala u Katowicama

Trogodišnji zlatni retriver Galans Karneval osvojio je titulu Best in Show na 11. međunarodnoj izložbi pasa u Katowicama.

Sadržaj

Galans Karneval dolazi iz mađarskog uzgajivača Petera Juhasza. - Njegova majka prošle godine u Poznanju osvojila je naslov europskog prvaka. Prema njegovom rodovniku, ime psa je Galans Karneval, ali kad se rodio, bio je vrlo jak, zato ga svi zovemo kod kuće Sumo - kaže skrbnik pobjednika Tunde Porfa. Tijekom izložbe predstavljeno je 3.500 pasa preko 200 pasmina iz cijele Europe. Najbrojniji su bili labrador retriver, zlatni retriver, jorkširski terijeri.

Izložbu je popratilo 8. prvenstvo u malom nogometu u Poljskoj 2006. Drugog dana izložbe održano je ekipno natjecanje. Pobjednik je bio klub Woof iz Vroclava, ispred granica iz Katowica i tvrđave iz Varšave. Međutim, pojedinačno natjecanje izazvalo je najveće emocije. Poljski prvak u muškoj konkurenciji 2006. bio je četverogodišnji Ares, a predvodila ga je Justyna Czekańska iz skupine, a veliko zanimanje izazvao je i showfrisbee show u izvedbi Woof and The Borders. Zanimljivo obilježje izložbe bio je ples s psom, koji je predstavila Shimona Drabkova iz Praga, s partnerom 7-godišnje kuje Doberman.

Tekst i foto: Barbara Malerczyk