Rekordno prvenstvo

Dornbirn - mali gradić u austrijskim Alpama - prošlog je vikenda na Svjetskom prvenstvu u agilnosti okupio preko 300 natjecatelja iz 34 zemlje Europe, Azije, Afrike i obje Amerike.

Sadržaj

Među igračima je bilo, između ostalih predstavnici takvih udaljenih zemalja kao što su Čile, Južna Afrika i Japan.

Tradicionalno su najbrojnije pasmine Border Collie (131) i Shetland Sheepdog (112), ali javnost je također mogla vidjeti staze Weimar, Beaucherons, Kromfohrländer i Koojkerhondje. Ukupno su startali predstavnici 58 utrka!

Rusi su trijumfovali u ekipnim natjecanjima u čak dvije kategorije visine (male i velike), dok je finska momčad pobijedila u srednjim. Poljska malena momčad zauzela je visoko, jedanaesto mjesto, a velika ekipa - trinaesto.

Pojedinačne pobjednice bile su: Lisa Frick i border collie Hoss iz Austrije (velika), Natasha Wise s border colliejem Dizzyjem iz Velike Britanije (srednja) i Carolina Pellikka sa švedskim ovčarom Kerttu iz Finske (mala). Najviše rangirani poljski par bila je Anna Makosz s kineskim zavađenim Kejtijem - 12. mjesto u maloj kategoriji.