Američka Akita pobjednica u Parizu

Tijekom ovogodišnje Svjetske izložbe pasa koja se održala u Parizu od 7. do 10. srpnja, čak 36 364 četveronošci natjecali su se za lovorike.

Sadržaj

Najbolji u emisiji emisije bio je trogodišnji američki pas Akita po imenu De Kaner, Wolverine Revenge zvan Logan, koji pripada talijanskom kinološkom uzgajivaču D'Akmiss. Godišnji artezijsko-normanski baset Fricassee de Lapin da Terra Quente zauzeo je najviše mjesto na postolju u kategoriji juniora. U Francusku je došlo i 297 izlagača iz Poljske. Predstavili su se, između ostalih 53 poljska nizinski ovčar, 39 Tatranskih ovčara, 18 poljskih hrenovki, četiri poljske goniče i jedan poljski gonič. Dva PON-a iz uzgajivača - mužjak Chaber i ženka Trela ​​Morela - osvojili su naslov svjetskog pobjednika. Isti su naslov preuzeli i poljski gonič Brylant Klusujaca Sfora i poljski gonič Klarnet Goniwiatr. Izložbu su pratile i brojne izložbe i natjecanja, uklj. poslušnost, muva, stada, demonstracija rada policijskih i interventnih pasa i pasa vodiča.Nažalost, organizatori nisu dobili sve do zadnjeg gumba. Mnogi uneseni psi nisu se mogli naći u katalozima, a nisu pružene informacije na jeziku osim francuskog ili prstena. KS