Poljski uspjesi u češkom Pragu

Na Europskom prvenstvu u dogfrizbiju (19. i 21. rujna) natjecalo se 138 timova iz 11 zemalja. Takmičenje je ujedno i europska kvalifikacija za svjetsko prvenstvo USDDN.

Sadržaj

U najprestižnijem otvorenom freestyle natjecanju njemački reprezentativac Marcus Wolff iz Catoa i Sabine Bruns iz Y (obojica belgijskih pasa iz Malinoja) završili su na prvom mjestu, a Dariusz Radomski iz border collie Ulfi, koji predstavlja našu zemlju, na trećem mjestu. Na još jednom natjecanju u super pross 'i fetchu dominirali su Česi - Michal Roman s border colliejem Jesseom i Jakub Stybr s belgijskim pastirskim psom Tervuerenom Pumi, no treće mjesto osvojila je Anna Calomfirescu iz Vroclava s border collie Jasperom. Predstavnici naše zemlje također su odradili sjajan posao u našem nacionalnom specijalitetu - bacanju na daljinu. U ženskoj konkurenciji dugujemo priliku slušati Mazurku Ane Radomske koja ju je osvojila border collie Arsim (48 m),a drugo mjesto pripalo je Halini Małozięć s border colliejem Alderaanom (51,5 m), među muškarcima Dariusz Radomski i Ulfi zauzeli su drugo mjesto s rezultatom 62 m, a prvo mjesto osvojio je Marcus Wolff s belgijskim ovčarima malinozom Crazy (68 m). Dariusz Radomski s Ulfijem i Anna Calomfirescu s Jasperom kvalificirali su se za USDDN natjecanje u Atlanti (17. i 19. listopada). Rezultati na www.dogfrisbee.cz (DR, MC)