Europsko natjecanje

Gotovo 170 timova iz sedam zemalja sudjelovalo je na ovogodišnjem 4. Europskom prvenstvu u frizbiji za pse. Natjecanje je igrano 17. i 18. rujna ove godine. u njemačkom Neussu. Europski prvak u kategoriji slobodnog stila bio je Nijemac Marcus Wolff sa svojim psom Catoom (belgijski Malinois).

Sadržaj

Sudionici su se natjecali u šest razreda: štenad, mladi psi, početnici, veterani, djeca i najviši otvoreni razred. Natjecatelji su se mogli natjecati u tri discipline: mini udaljenost, dugoročno i slobodno. Šestorica poljske reprezentacije također su sudjelovala na prvenstvu.

- U Poljskoj je relativno nepoznata vrsta sporta. Mi treniramo samo šest mjeseci - rekao je Dariusz Radomski iz Disc Bustera iz Varšave. - Dobro smo uspjeli, međutim, kvalificirali smo se u finale, iako to ovoga puta nije bilo dovoljno za osvojene medalje.

Ovogodišnji europski prvak u kategoriji Freestyle bio je Nijemac Marcus Wolff sa svojim psom Catoom (malinois), koji je zauzeo drugo mjesto u ekipi iz Crazy-a (malinois). Bilo je iznenađenje srušiti dosadašnje europske rekorde. Njemica Sabrina Koch sa zlatnom retriverkom Janom postigla je rezultat od 60,20 metara, postajući prvakinja u ovoj kategoriji. Slično je i s Ralphom Grieblingerom (Njemačka) sa svojim psom X-Rayom koji je dosegao 72,20 metara. Svi ovogodišnji prvaci pripadaju skupini „Ludi leteći psi“ iz Mülheima am Ruhra.

- Nadao sam se da ćemo pobijediti, jer smo se dobro pripremili za ovo natjecanje - priznao je Marcus Wolff, dodavši da pas Frisbee doživljava pravi bum u Njemačkoj. - Donedavno je na prvenstvu sudjelovalo svega 40-50 ekipa. Sada ih je četiri puta više. (Kad)