Desetak medalja za Poljake!

Naši predstavnici u njemačkom gradu Voelklingenu osvojili su 3 zlatne, 4 srebrne i 5 brončanih medalja s Europskog prvenstva za pse. Poljska je zauzela prvo mjesto na tabeli medalja!

Sadržaj

Na natjecanju je sudjelovalo 366 natjecatelja iz više od 20 zemalja. - Sjajan nastup koji nitko nije očekivao. Dvanaest medalja u nevjerojatno jakoj konkurenciji. Ovo je naš najveći uspjeh na europskim prvenstvima u biciklizmu i canicrossu - ocijenila je predsjednica poljskog športskog udruženja za sportove pasa Anna Wodzińska.

Najveće iznenađenje natjecanja bila je pobjeda Igora Tracza (Amberdog Gdańsk) u biciklizmu među seniorima. - Ovo je moja prva medalja osvojena na međunarodnom događaju i to je odmah bilo zlato. Učinila sam sebi lijep poklon za svoj trideseti rođendan. To je ujedno i nagrada za sedam godina školovanja i planinarskog rada u gradu, što zaradim vježbajući pse na snijegu. Na prošlogodišnjim svjetskim prvenstvima zauzeo sam deveto mjesto i nikad mi nije palo na pamet da bih mogao biti europski prvak - kaže stanovnik Gdanjska.

27-28. Listopada u Kcyniji kod Bydgoszcza održat će se Europsko prvenstvo u psima na sljedećim 19 natjecanja. U njima će sudjelovati oko 350 natjecatelja i tisuću pasa iz više od desetak zemalja.