Poljaci na svjetskom prvenstvu u agiliti

Najvažnije agility natjecanje - svjetsko prvenstvo - održano je 7. i 9. listopada u Lievinu u Francuskoj. Sudjelovali su igrači iz 36 zemalja, uklj. iz Kine i Južne Afrike.

Sadržaj

Čak tri igrača iz Poljske uspjela su zauzeti mjesto u prvih deset u generalnoj klasifikaciji, tj. Spretnosti i skakanju. U srednjem razredu Olga Kwiecień-Maniewska s Pirenejskim ekstremnim hrabrim srcem zvanim Brava zauzela je četvrto mjesto. 82 pasa natjecalo se u ovoj skupini. U malom razredu šesto mjesto (od 75 pasa) zauzela je Iwona Kalisz iz Pipija, terijer parson russella (Gracja Obornicki Nornik). U velikom razredu natjecao se najveći broj četvoronošca, 127. I ovdje su Poljakinje uspjele zauzeti visoko mjesto - osmo mjesto osvojila je Nina Bekasiewicz iz border collie Salsa Red TeamTempo.

U ekipnim vožnjama poljski tim iz malog razreda osvojio je peto mjesto (natjecalo se 26 zemalja). U ovom dijelu natjecanja sudjelovali su: Iwona Kalisz iz Pipija, Patrycja Tucholska s Kimi (ja sam minijaturni pudlica The Best The Earl's Legends) i Olga Kwiecień-Maniewska iz nedjelje (engleski koker španijel Miranda iz Sztormowa).

Ekipa iz velike klase može biti vrlo nesretna - jedna od ženki oštetila je prst. I iako je to bilo još tijekom pojedinačne utrke, propisi zabranjuju zamjenu natjecatelja u momčadi nakon što je natjecanje započelo. U konačnici, velika ekipa vodila se s nepotpunom ekipom od dva igrača.

Svjetski prvaci Agility iz 2011. u malom razredu bili su Nicola Giraudi (Italija) i Twister (parson russell terijer). U srednjoj klasi - Ashley Deacon (SAD) i Luka (Pirenejski ovčar). Velika klasa - Roy Fonteijn (Holland) i Flinn (border collie) http://www.youtube.com/watch?v=WM5EiCDBH3I.

U ekipnim vožnjama svjetsko prvenstvo u malom razredu osvojila je Rusija, u srednjoj klasi - Francuska, a u velikoj klasi - Španjolska.

Potpuni rezultati natjecanja: http://www.agilityworldcha Championshiplievin2011.tv/static/EN/infosepreuves.html